istanbul Merkezi uydu sistemileri

istanbul Merkezi uydu sistemileri 7/24 Uydu Servisi

Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır?
Merkezi uydu sistemleri nedir? Dairelerin yani toplu yaşam merkezlerinin dijital, hd, 4K Ultra hd uydu yayınlarından toplu olarak faydalanabilmeleri için tek merkeze kurulan ve bu merkezden bütün dairelerin yayın almasını sağlayan sistemdir.

Teknik Servis için bizi Arayın

0551 065 56 13


Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?


Merkezi uydu sistemi nasıl çalışır? Sorusunu cevaplamadan önce, merkezi uydu anten sistemlerinde kullanılan ekipmanları tanımakta fayda var, bu sayede çalışma prensibini daha iyi anlayabiliriz.

1 – Çanak anten


Değişik çapta ve boyutlarda olabilen, uydudan gelen verici dalgalarını alıp Lnb’ye ileten parçadır.
2 – Santral Lnb (Quadro Lnb)
Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline (multiswitch) tv uydu kablosu vasıtası ile ulaştıran parçadır.

3 – Tv uydu kablosu


Sinyali taşıma görevini üstlenir.


4 – Uydu santrali (multiswitch)


Antenden gelen sinyal santralde toplanır ve gene dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımı ile ayrı ayrı sinyal yollar, bu sayede her daire birbirinden bağımsız bir şekilde uydu yayınlarını izlemesine olanak sağlar.


5 – Sat priz


Santralden dairenize çekilmiş olan kablo sat prize bağlanır ve artık daireye uydu sinyali ulaşmış olur. Uydu alıcınız ile sat priz arasında tv uydu kablosu ile bağlantı kurarak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz

Merkezi Uydu Sistemlerinde Kanal Ayarlama


Merkezi uydu sistemlerinde kanal ayarlama, merkezi uydu sistemi TV kurulumu yaparken bireysel uydu sisteminden farklı olarak Diseqc ayarlarının da yapılması gerekmektedir, bu ayarların yapılmaması halinde uydu alıcısına sinyal gelmeyeceği için kanal arama yapsanız dahi sinyal olmadığı için kanalları bulamazsınız.
Diseqc ayarı dediğimiz şey, eğer harici uydu alıcısı kullanıyor iseniz uydu alıcısı menüsünden, dahili yani televizyonun içine entegre kendinden uydulu televizyon kullanıyor iseniz televizyon menüsünde bulunan anten ayarları bölümünden yapılması gerekmektedir.

Teknik Servis için bizi Arayın

0551 065 56 13


Diseqc Ayarı Nasıl Yapılır?


Merkezi uydu sistemlerinde TÜRKSAT için genelde birinci port kullanılır, demek oluyor ki diseqc 1 yada diseq A TÜRKSAT uydusundaki yayınları almamızı sağlayacak sinyala sahip demektir. Nadirde olsa farklı portlara kuran firmalar mevcut olduğu için eğer diseqc 1 (A) sinyal alamıyorsanız diğer portlarıda denemeyi ihmal etmeyin.

istanbul Merkezi uydu sistemileri kurulumu santralleri bakım tamir servis tamircisi İstanbul ‘un heryerine hizmet veren firmamız aynı zamanda çevre illerede kurulum hizmeti sağlamaktadır, sayfanın en altında sizlere hizmet verdiğimiz bölgeleri belirteceğiz.

istanbul Merkezi uydu sistemileri

Apartmn uydu sistemi, bina uydu, apartman uydu, müşterek uydu, ortak uydu, next santral sistemi, bina çanak sistemi, site ortak uydu, site uydu, merkezi çanak anten, ortak çanak, uydu anten, uydu çanak multiswitch, next multiswitch Merkezi uydu santralleri

uydu santralleri

merkezi uydu sistemi fiyatı Tüm uydu santrallerimiz 3 yıl birebir değişim garantisinde uzman teknik servis olup tamamen yerli ürünlerdir, kesinlikle çin malı ve merdiven altı ürünler firmamızda bulunmamaktadır.

Apartman ortak uydu sistemi

Apartmanlarınızdaki kötü çanak görüntülerini ve çatınızdaki salkım saçak çanak tarlalarını ortadan kaldırmak için sizlere uydu sistemi paketlerini en uygun fiyatlara sunuyoruz. istanbul Merkezi uydu sistemileri

uydu sistemi ile sizlere sağladığımız bazı hizmetler

merkezi uydu sistemi fiyatı uydu santralleri uydu sistemi aracılığı ile sitenizde tek çanak yada çift çanak ile 2000 den fazla uydu kanalını HD kalitesinde evlerinize gönderiyoruz. Kablosundan santraline anahtar teslim yapılan uydu sistemi sizleri en az 20 yıl boyunca uydu derdinden kurtarıyor.

uydu sistemi en uygun fiyatlar

uydu sistemi fiyatlarımız makalemizin en altında sizlerle paylaşılacaktır. Dilerseniz BURAYA tıklayarak paket ve fiyat detaylarını inceleye bilirsiniz. Az kazanıyoruz ama en kalitelisini kuruyoruz ! Tüm malzemeler nextstar Multiswitch dir. 3 Yıl garantilidir. Full HD 4K uyumludur.

uydu sistemi nedir ?

merkezi uydu sistemi kurulumu nasıl yapılır Kısaca uydu Apartman santralleri sistemi tek merkezden binadaki yada sitedeki bütün dairelere uydu yayınının aktarılmasıdır. Bu sayede çanak döndü yayın gitti gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Teknik Servis için bizi Arayın

0551 065 56 13

Merkezi çanak sistemi nasıl kurulur ?

uydu santralleri sistemi profesyonel ustalarımızca adresinize sabahtan gelinip 1 gün içerisinde anahtar teslim kurulmaktadır, öncelikle çatınıza çanak antenler montaj edilir, daha sonra uydu santraliniz tavan arası yada asansör dairesi gibi muhafazalı bir bölüme yerleştirilir, santralin olduğu yerden tüm dairelere kablolar indirilir. istanbul Merkezi uydu sistemileri

Teknik Servis için bizi Arayın

0551 065 56 13

Uydu Sistemindeki problemler

merkezi uydu sistemi nasıl çalışır uydu santralleri sistemi sayesinde uydu problemlerinizde ortadan kalkacak, artık komşularınız ile kavga etmeyeceksiniz, çatıya çıkmanın bile problem olduğu bazı apartmanlarda uydu sistemi biçilmiş kaftandır.

Uydu çanak santralleri

uydu sistemi uydusistemi uydu sistemi servisi

uydu sistemi kurulumu uydu sistemi ayarı

uydu sistemi fiyatı uydu sistemi yapanlar

uydu sistemi tamiri uydu sistemi ayarlama

merkezi uydu sistemi kurulumu nasıl yapılır

merkezi uydu sistemi kurulumu ayarı

merkezi uydu sistemi kurulumu ayarı

merkezi uydu sistemi Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz HD Uydu Alıcısı Markaları

Next, & NextStar, Goldmaster, Atlanta, Hiremco, Sunny, Jameson, Dreambox, Trident, Neta, Redline, Kawai,Arçelik ,
Showmax, Digiline, Amstrad, Baff, Botech, Yumatu, Tekniksat, Starbox. Türksat, Tivibu, Digitürk, Dsmart
Samsung, Lg, Philips, Sony, Vestel, Sharp, Panasonic, Toshiba, Jvc, Grundıig, Arçelik, Seg, Sunny, 
NextStar, Yumatu, Axen, , Jameson, Fınlux, Altus, Saba

Müşteri Yorumları

Similar Posts

Bir yanıt yazın