Trend

İptv uydu alıcısı

iptv uydu alıcısı İptv Nasıl Kullanılır?

iptv nasıl kullanılır iptv üzerinden tv uydu ( televizyon ) izleyebilmek için ilk önce bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir. İnternet bağlantı üzerinden alacağınız sinyalleri tv’ye aktarmak için ise iptv destekli kutular veya iptv destekli uydu alıcı receiver alıcıların olması gerekiyor veya smart tv özellikli televizyonlar. Bu kutu ve uydu alıcıları wifi veya kablo bağlantı yani ethernet kablo destekli olmasına dikkat ediniz. Piyasa’da Bulunan ip tv box kutuları mevcuttur. Ayrıca internet ile bağlantı yapabildiğiniz bu kutular ile sosyal ağlar,iptv facebook, youtube gibi sosyal hesaplarınızda gezebilirsiniz.
İptv destekli uydu alıcıları ve iptv destekli modemlerde günümüzde yerini almaktadır. iptc destekli uydu alıcıları kablolu yani ethernet destekli veya kablosuz ağ bağlantılı yani wifi destekli modelleri bulunmaktadır. Size uygun olan kutu veya alıcıları seçebilirsiniz.

İp Tv Nasıl Kurulur?

iptv uydu alıcısı ip tv nasıl kurulur Kutu uydu üzerinde bulunan hdmi kablolar ile tv bağlantısını yapıyoruz bu kabloları genelde altın uçlu kablo olarak hediye bile veriyorlar altın uçlu olmasının nedeni sinyal bağlantılarını daha hızlı iletmesidir. Kutu ile bağlantıları yaptıktan sonra internet bağlantısını da takıyoruz.
iptv sunucu yayını yapan firma veya kişiler ile anlaşarak size kanal listesinin olduğu bir dosya göndereceklerdir. Bunun için internet üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. Bu kanal listesi link adreslerinden oluşmaktadır. Bu link adresleri “m3u8” uzantılı link adreslerinden oluşmaktadır.
Şimdi kanal listesinin olduğu link adresleri bir dosya şeklindedir.iptv Bu dosya içinde bulunan TV listesini ücretli olarak alabilir veya ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

iptv satın al

iptv uydu alıcısı Şimdi iptv m3u uzantılı TV listesini iptv kutusuna aktarmanız yeterli olacaktır. Peki, bu dosya iptv nasıl aktarılacak? Bunun için iptv kutusunun bir mac adresi mevcuttur. Bu mac adresi sayesinde senkronize ederek aktarmamız yeterli olacaktır.
Bu mac adresini öğrendikten sonra iptv uydu markasının sitesi üzerinden mac adresini yazıyoruz ve dosya yükle adımlarından bilgisayarımızda bulunan m3u8 dosyalarını yükle dediğimizde kutumuza yükleyerek iptv kurulumu üzerinden bu dosyaları aktarmış oluyoruz. Usb bellek sayesinde bu dosyaları da yükleme imkanı vardır.

Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz HD Uydu Alıcısı Markaları

 

Next, & NextStar, Goldmaster, Atlanta, Hiremco, Sunny, Jameson, Dreambox, Trident, Neta, Redline, Kawai,Arçelik ,
Showmax, Digiline, Amstrad, Baff, Botech, Yumatu, Tekniksat, Starbox. Türksat, Tivibu, Digitürk, Dsmart
Samsung, Lg, Philips, Sony, Vestel, Sharp, Panasonic, Toshiba, Jvc, Grundıig, Arçelik, Seg, Sunny, 
NextStar, Yumatu, Axen, Jameson, Fınlux, Altus, Saba
bize oy vermek ister misiniz?
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Teknik Servis için bizi Arayın
error: Content is protected !!