TV boyutuna karar verirken sormanız gereken 4 soru

TV boyutuna karar verirken sormanız gereken 4 soru

Bir televizyonun kalitesini belirleyen ekran boyutu mu? Hangi boyutta TV almalıyım? Aydınlatma ürünlerinden temizlik ürünlerine evlerimizde, ofislerimizde kullandığımız her ürün, hızla gelişen teknolojinin somut örneği haline geliyor. En hızlı gelişen ve şaşırtıcı biçimde yeniliklerle süslenen ürün televizyon oluyor. Durum böyle olunca televizyon satın almak uzun bir sürece yayılabiliyor.

TV boyutuna karar verirken sormanız gereken 4 soru
 

Hangi TV boyutunu satın almanız gerektiğine karar vermek onlarca marka ve model söz konusu olduğunda pek de kolay olmuyor. En çok dikkat edilmesi gereken nokta ise Aydınlatma ürünlerinden temizlik ürünlerine evlerimizde televizyonun boyutu.

Odaya sığar mı?

TV alışverişine başlamadan önce televizyonun nerede kalmasını istediğinize karar vermelisiniz. Televizyonu yerleştireceğiniz noktanın yüksekliği, genişliği, derinliği TV boyutu ile uymadığında sorun olabiliyor. Bazı Televizyon modelleri diğerleriyle aynı ekran boyutuna sahip olsa da fiziksel olarak daha büyük olabiliyor. Bu nedenle ekran boyutuyla değil televizyonun ölçümleriyle tercih yapmalısınız.

Stant ne kadar geniştir?

Yeni nesil televizyonların kenarlarında ayakları bulunuyor. Televizyonu yerleştirmeyi planladığınız yerde standın sığabileceği kadar geniş alan olduğuna emin olmalısınız.

Ne kadar uzakta olacaksın?

Göz rahatsızlıkları oluşma olasılığı nedeniyle televizyon ile koltuk arasındaki mesafeye dikkat etmek önem taşıyor. Koltuğunuzdan televizyona olan mesafeyi inç cinsinden ölçerek 0,84 ile çarpabilirsiniz. Böylece ekran boyutuna ulaşabilirsiniz. İdeal izleme noktası ekranı tam karşıdan gören pozisyondur. İdeal olarak ekranın orta yüksekliğinin göz düzeyinde olacağı şekilde de ayarlama yapabilirsiniz.

Bütçe kalite için yeterli mi?

Yüksek çözünürlüklü görüntülerin tadını çıkarmak büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklü televizyonlarla mümkün; fakat bütçe yetersiz olduğunda da kaliteden ödün vermeniz gerekmez. Bunun için bütçe ve kalite arasındaki dengeyi iyi kurabilmek gerekiyor. Yüksek çözünürlüklü görüntülerin tadını çıkarmak büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklü televizyonlarla mümkün; fakat bütçe yetersiz olduğunda da kaliteden ödün vermeniz gerekmez. Bunun için bütçe ve kalite arasındaki dengeyi iyi kurabilmek gerekiyor.

Hangi televizyonu almalıyım ?

1- SAMSUNG TV

samsung televizyon tavsiyesiTüm dünya genelinde en fazla tv üreten ve satan markadır. Ülkemizde de Lcd, LED tv sektöründe ismini herkesin bildiği markadır.  Samsung Tv sektöründe Sony’nin de çözüm ortağıdır. Yani Sony marka tvlerin bir kısmı Samsung tarafından üretilmektedir.
Samsung firması çok farklı gelir gurubuna hitap eden fiyat ve özellikte 10′un üzerinde tv paneli üretmektedir. Çok kaliteli ve mükemmel net, gerçekçi renklere sahip modellerinin yanında ucuza kaçılmış, vasatında altında, görüntüsü, sesi problemli modelleri de vardır.

TV boyutuna karar verirken

Samsung 2019 modelleri geçmiş yıllara oranla daha düşük kalitedeler. Bunu söylememin nedeni ise Samsung’un yeni model QLED Tvlerinin diğer alt segment modellerinden gözle görülür bir farkının olmayışıdır. Eğer marka takıntınız var ise ille de Samsung yada Lg alacağım diyorsanız, Samsung modellerine hak ettiğinin üstünde bir para vererek satın alabilirsiniz.
Samsung Tvlerinin göze çarpan önemli eksiği akıllı kumandalarının yetersiz olmasıdır. Yani Samsung akıllı kumandasında mouse tarzı kullanım yapılamıyor ve bu da kullanıcı deneyimini büyük ölçüde düşürüyor.

uydu anten tv servis tamir hizmeti

Uydu Çanak Anten Fiyatları,Dijital Anten Kurulumu,Sinyal Yok Sorunu,Hd Uydu Anteni Ayarı,Uydu Montajı,Uydu Anten Kurulumu,Uydu Anten Arıza,Uydu Anten Ayarı,Uydu Anten Montaj,Türksat 4A Çanak Anten, Kurulumu,Digitürk Çanak Anten Kurulumu,D-Smart Çanak Anten, Kurulumu,Tivibu Çanak Anten, Kurulumu,Uydu Çanak, Anten Kurulumu,Fiyatları,Delikli Çanak Anten, Frekans, Ayarı Yapan, Servisler,NextStar Çanak Anten Fiyatları,

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı